Millised päikeseprillid soetada?

Go down

Millised päikeseprillid soetada?

Postitamine  Piibu on Kolm Apr 14, 2010 11:02 am

päikeKõige arusaadavam põhjus kanda kalapüügi ajal päikeseprille, on ere päike. Kuid siiski on palju hullem kalamehele, mitte ainult taevast, vaid ka veelt peegeldunud kahjulikud ultraviolettkiired.

Liiga pikk kokkupuude kõrge intensiivsusega ultraviolettkiirgusega võib põhjustada püsiva võrkkesta kahjustuse, nii et esimene kriteerium prillide valikul oleks kaitse kahjuliku UV kiirguse eest.

Tumedamate klaasidega prillid sobivad paremini siis, kui väljas paistab ere päike. Kuid kahjulikud kiired jõuavad teie silmadeni isegi pilvistel päevadel ning hommikul ja õhtul. Et ka sel ajal ennast kaitsta, tuleks kanda heledamate klaasidega prille.

Kuigi paljud prillid kaitsevad sind UV kiirte eest, peaks kalamehe prillid olema lisaks veel polariseeritud kihiga. Sellised prillid kaitsevad sind tõhusalt UV kiirte eest ja lisaks kaotavad ka veepinnale tekkiva peegelduse. Põhimõtteliselt lubab polaoid prill näha läbi pinnapeegelduse vette.
Ja see võimaldab kalamehel vältida veealuseid takistusi ja kinni jäämisi, näha landi mängu, kala liikumist ja palju muud.Image hosted by servimg.com

Korralikud päikeseprillid peaksid kaitsma veel kalamehe silmi ootamatu landi sööstu eest - klaasid peaksid olema löögikindlad.

Kindlasti on sul olnud juhuseid, kui lant jääb põhja kinni ja siis ootamatult lahti pääsedes hirmsa kiirusega sinu näo suunas on lendab.

Sobiva prillipaari valimine


Selleks et näha mis vee all toimub, pead kasutama õigeid prille. Et näha ühtmoodi hästi nii päevavalges, kui hämaras, pead kasutama erinevaid prille.
Üks probleemidest, millega kalamees kokku puutub, on pimestav päikesepeegeldus. Peegeldus võib olla põhjustatud näiteks sellest, kui valgus peegeldub tagasi veelt, niiskuselt õhus või isegi maanteelt.
Peegeldus mitte ainult takistada teil näha kalu ja veealuseid objekte, vaid põhjustab ka silmade väsimist, ajal kui teie silmad tingimustega kohaneda püüavad.
Seepärast ongi lahendus selge nägemise ja puhanud silmade jaoks polariseeritud päikeseprillid.
Nagu juba öeldud, siis peegeldus võib problemaatiline olla isegi pilvisel päeval. Polaroid päikeseprillid blokeerivad pimestava peegelduse võimaldades aga ülejäänud valgusel langeda kitsas spektris, mille tulemuseks on teravam ja selgem pilt ilma peegelduse, silmade väsimise ja häguste värvideta.
prill

Kas tumedad või heledad läätsed?Varahommik, videvik või pilvised tingimused

Mida vähem on ümbritsevat valgust seda rohkem vajad sa valgust, mis läbi prilliklaasi silmani jõuaks. Rohkem valgust võimaldab silmal rohkem detaile eristada.
Siinkohal tasuks mõelda fotokromaatiliste, või vahetatavate läätsedega prillide peale. Fotokromaatilised läätsed reguleerivad ise vastavalt välistingimustele, kui palju valgust nad läbi lasevad. Vahetatavate klaasidega prillide puhul valid ise oludele vastavad klaasid.Keskpäev, pilvitu taevas ja ere päike.


Särav päike tähendab rohkelt peegeldusi ja eredat valgust, mida oleks vaja blokeerida, kaotamata seejuures nägemise teravuses ja detailides.
Peegelkattega prillid aitavad vähendada peegeldust ja pimestamist. Vahetatavate läätsedega prillid võimaldavad kiiresti kohaneda muutuvate valgusoludega.Kollased prillidPüük selgest veest, madalast veest

Madalas vees kalastamisel segavad tavaliselt veekogu põhjas olevad varjud ja veekogu põhja värv, mis aitab kalal maskeeruda.
Nüüd on vajalik täiendav kontrast, teravamad detailid ja tõhustatud sügavustaju. Selleks oleks vaja kasutada kollaseid või vasevärvi prilliklaase.

Avatud vees ja merel püüdes muutuvad valgustingimused pidevalt. Seepärast peate pidevalt tingimustega kohanema. kasutage neutraalseid värve, nagu hall või pruun.

Millisest materjalist läätsed?Polaroid efekt
Polariseeritud päikeseprillide läätsi tehakse mitmest erinevast materjalist:

1. Plastikust läätsi kasutatakse odavatel prillidel. Sellised prillid ei oma eriti head optilist kvaliteeti ja objektid on mõnikord väga karmilt moonutatud. Ning peale kõige muu nad ka kriimustuvad väga kergelt. Aga odavad prillid on ikkagi paremad, kui mitte midagi.

2. Polükarbonaatläätsed võite leida keskmisse hinnaklassi kuuluvatel päikeseprillidel. Polükarbonaat on mõnevõrra kriimustusekindlam. Ka nende optiline kvaliteet on parem, kui plastikust läätsedel. Polükarbonaatläätsed on ka väga löögikindlad. Veel üks polükarbonaatläätsede eelis on see, et nad on väga kerged ja seega väga mugavad.


3. Klaasist läätsed annavad sulle parima optilise kvaliteedi - kõik näib teravam ja selgem. Klaasist läätsed on väga kriimustusekindlad ja hea prillipaar võib kesta mitmeid aastaid. Ainus viga klaasist läätsede juures on see, et nad on pisut raskemad, kui plastikust ja polükarbonaadist läätsed.

Millist tooni läätsed?


Jerkkikalastus on helpointa seisaaltaan. Polaroidprille on saadaval mitut erinevat tooni läätsedega. Erinevad läätsetoonid töötavad erinevates oludes:

1. Kollased läätsed on head kasutamiseks vähese valgusega pimedatel pilvistel päevadel. Tegelikult tundub, et nad teevad objekte isegi mõnevõrra heledamaks. Need prillid ei lõika eriti palju valgust ja see tähendab need ei tohiks olla su ainuke paar päikeseprille.

2. Hallid läätsed on tavaliselt teises valgusspektri otsas. Nad lõikavad ära enamus valgusest, sageli isegi liiga palju. Lasevad aga läbi enamuse värvispektrist, seega esineb vähe moonutusi. Väga hea valik eredal päeval ja merel, aga nad ei paku sulle piisavalt kontrasti nägemaks veealuseid objekte, nagu seda teevad pruunid, või vasekarva läätsed.

3. Vasekarva läätsed on hea valik enamikule kalastajatest. Nad on parajalt tumedad ja väga hea kontrastiga prillid. Seega hea kala jälgimiseks vees ning veetaimestiku ja muude veealuste objektide nägemiseks. Neelab sinist valgust, suurendades sellega nägemisteravust ja kontrasti.
4. Pruunid on paljude meelest parimad univesaalse tooniga prillid kalastamiseks. Tagab suurepärase kontrasti ja loomutruud värvid. Sobivad kasutamiseks madalates ojades/jõgedes ja keskmise ning ereda valgusega.

Prilliklaaside värvitabel:

Tumehall Erinevatesse oludesse sobivad prillid. Loomulikud värvid ja kontrast. Autosõit, veesport, kalapüük merel, jalgrattasõit, suusatamine.
Tumepruun Erinevatesse oludesse sobivad prillid. Golf, magevee kalapüük.

Merevaik

Erinevatesse oludesse sobivad prillid. Parandab värve. Filtreerib sinist valgust. Sobib vähese valgusega. Kalastamine, jaht, laskmine, rattasõit, suusatamine, golf.
Kollane Parandab sügavustaju. Hi-Contrast vähese valgusega hilja õhtul ja vara hommikul. Kalastamine, jaht, laskmine, jalgrattasõit, golf.
Hall Siseruumides kasutamiseks - vähendab pimestamist tulede poolt.
Pruun Siseruumides kasutamiseks - vähendab pimestamist tulede poolt.
Roheline Laskmine - mustad märgid.
Taevasinine Laskmine - mustad märgid. Piljard - suurendab laua tunnetust ja muudab pallid paremini nähtavaks.
Helehall Sobitub erinevate valgustingimustega. On tumedam heledama valgusega.
Helepruun Sobitub erinevate valgustingimustega. On tumedam heledama valgusega.
avatar
Piibu
Admin


Vaata kasutaja profiili http://kalamola.forum.co.ee

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele