Talvejalanõude võrdlustest

Go down

Talvejalanõude võrdlustest

Postitamine  Piibu on Kolm Apr 21, 2010 7:41 am

Üheksa paari talvejalanõusid


Soome klastus-jahindus foorum Metsastys-kalastus.com testis kalastajale mõeldud talvejalanõusid. Lõppkokkuvõtteks leiti kõigil saabastel väga häid erinevaid omadusi ja külgi, kuid võitjas ei jäänud kahtlust. MuckBoot Tay Sport, fliisvoodriga neopreensaabas pühkis kõik konkurendid oma teelt, ennekõike hingava struktuuri ja ülihea kasutusmugavusega.


Katse aeg, metoodika ja arvustused


Saapaid võrreldi kolme võrdse soorituse/testi tulemusi silmas pidades 2008 detsembri ja 2009 veebruari vahelisel ajal. Kõigi saabastega käidi mitmeid ja mitmeid kilomeetreid, mitmel erineval korral ja erinevates välistingimustes. Saapaid katsetati võrdselt nii kalastades jääaugul, kui liikumisel lumes ja jääl. Kõiki neid testiti ka spetsiaalselt jäises ojas pakaselise ilmaga. Testirühmas oli 2 meest ja 1 naine. Punkte anti ühest kuni viieni ja kasutati ka pool- ja neljandikpunkte.


Kamik Goliath

Kamik Goliath Väljavõetav soe sisetald ja viltvooder. Jässakad saapad on natuke kohmakamad, kui teised testirühma kergemad  mudelid, kuid tunduvad jalas meelepärased. Arvestades saapa suurust, on nendega võrdlemisi hea liikuda. Tõsiselt  mõnusad ja soojad. Suurepärased lumelukud säärtel. Soovitus: See on hea saabas lumes, karmis külmas ja isegi  igapäevaseks liikumiseks.
 Keskmine hind 129 e. Hinnang: 4.

Kamik Icecrusher

Kamik IcecrusherVeelgi selgemalt esile tulev kitsas liist, võrreldes kahe teise Kamiku saapapaariga, tekitab ebamugava survetunde külgedelt. Kitsa liistu tõttu ebamugavad jalas. väljavõetav soe sisetald ja viltvooder. Vooder tundub ebamugavam, kui teistel Kamiku mudelitel. See teeb need saapad jalale väsitavaks. Saapad on soojad ja suurepärane lumelukk. Soovitus: kerge talvesaabas, hea hinna-kvaliteedi suhe.
Keskmine hind 79 e Hinnang: 2,75
Kamik Iceland

Kamik Iceland Väljavõetav soe sisetald ja viltvooder. Meeldivad jalas, mõnus liikuda - ei loksu , istuvad ilusti ümber jala. säär  suhteliselt lühike, aga suurepärane nailonist nööriga pingutatav lumelukk sääre ülaosas. Soovitus: head ja mugavad  talvesaapad vähem äärmuslikes olukordades, nt lumevabale kevadjääle. Sobivad saapad ka veidi külmema ilmaga.   Kvaliteeti arvestades soodsad.
 Keskmine hind 85 e. Hinnang: 4,25.

Muckboot Tay Sport [Testivõitja]

Muckboot Tay SportMaterjal hingav neopreen. Eriti hästi jalas istuvad, kerged liikuda, kuid siiski tugevad saapad. Saabas toetab astudes
nii pahkluud, kui jalatalda ja on tõesti väga mugavad liikumisel. Vapustav saabas, liikumismugavus kuulub peaaegu tavajalatsitega ühte klassi. Väga soojad ja mugavad. Saapatald säilitab oma omadused ka väga kõvas pakases. Kõrge sääreosa. Soovitus: hea ja mõnus saabas igasuguseks kalapüügiks, ka kõvas pakases. Sobib intensiivseks
igapäevaseks kasutamiseks.
Keskmine hind 139 e. Hinnang: 4,75.Nokia Kaira

Nokia Kaira Vastupidavad talvesaapad, millel on välja võetav viltvooder. Saapas on tublisti ruumi villasele sokile. Laiad, lohvakad  ja liikumisel lausa loksuvad jalas.  Liikumisel ei toeta pahkluud ega jalalaba. Sääre ülaosas olev pannal on eriline  magnet võrgulinale. Aeg on vägisi nendest vanadest ja headest mallidest mööda sõitnud. Soovitus: suusasaapaks jahil  käiguks, kuigi Tuura ja eriti Naali'l on suusatamiseks mugavam kindlam tald.
 Keskmine hind 109 e. Hinnang: 2.

Nokia Naali

Nokia NaaliSoome armee külmailmasaabaste tsiviilmudel. Paks väljavõetav vildist vooder. Rasked ja kohmakad. Suurepärased soojaomadused. Saapad istuvad jalas, arvestades nende suurust, võrdlemisi hästi. toetavad liikumisel üllatavalt hästi jalga. Muidugi ega selles testis balletisusse testitudki. Sobivad patrullimiseks. Tunduvad soomlase jaoks saabastena. Sääre ülaosas asetsev pannal on võrgulinale, kui raud magnetile. Soovitus: suusasaapaks jahile, karmide tingimuste jaoks jääle, ka kõvas pakases.
Keskmine hind 139 e. Hinnang: 3,75.Nokia Tuura plus

Nokia Tuura plus Natuke kergemad talvesaapad kui eelmised. Fikseeritud viltvoodriga. Istuvad paremini jalas kui Kaira'd, kuid on siiski  klassikalised kummikud. Kergemad ja toekamad käia, kui Kaira'd. Korralik saapanina tugevdus. Sobivad patrullimiseks.  Sellelgi mudelil on sääre ülaosas asetsev pannal aldis takerduma nt. võrgulinasse. Head ja vastupidavad üldsaapad, mis  sobivad hästi ka talikalapüügiks, aga siiski mitte kõige kõvemas pakases.
 Keskmine hind 109 e. Hinnang: 3,25.

Powerboots Original

Powerboots OriginalSaabastes on fikseeritud vooder. Veidi kummalise väljanägemisega. Istuvad suurepäraselt jalga ja on uskumatult kerged. Tald ei toeta jalga liikudes. Ebamugavad pikemaks liikumiseks. Ainuke saabas millele testi ajal tekkis kosmeetilisi kahjustusi: saapa kate hakkas kestendama. Soovitus: Juhuslik, lühem liikumine ja kergem kasutus. Nende saabastega ei ole sul samm raske.
Keskmine hind 90 e. Hinnang: 3.
Sievi Alaska Thermo

Sievi Alaska Thermo Need on saapad tulevikust: tehnilised saapad, milles on akutoitega küttesüsteem. See ühendatuna lambanahkse  voodri ja Thinsulate-soojustusega sisetallaga tagab jalale väga sooja olemise. Liist sobib hästi põhjamaisele  jalale. Varvastel on piisavalt ruumi, kuid saabas tundub siiski kindlalt jalas. Kõvema külmaga tald veidi jäigeneb,  muidu suhteliselt head, aga üsna väsitav käia. Soojendus on eriti meeldiv pärast liikumist paigale jäädes, nt  jääaugul või võrgul olles. Need saapad sobivad väga hästi töösaabasteks külmades oludes: jalanõudel on ka  varbakaitse. Soovitus: jääaugule, pikemale kalareisule või välitöödele kõvema pakasega.
 Hind umbes 275 e. Hinnang: 3,75.Üldisi tähelepanekuid


Power Boots Original'id olid testi ülivõimsalt kergeimad saapad. Nende saabaste karmi ja pidevat kasutamist ei saa siiski soovitada. Kui on vaja paar korda talve jooksul jääaugul, või kord nädalas paari võrku vaatamas käia, siis selle jaoks sobivad need hästi.

Kamiku saapad tuleks hankida number suuremad, kui seda tavaliselt teed. Iceland ja Goliath mudelid tunduvad jalas mugavad(teistsugune vooder kui Icecrusher'is). Saabaste vooder töötab väga hästi juhtides niiskuse jalast eemale. Suurepärane tekstiilist nööriga pingutatav lumelukk kõigil mudelitel.

Nokia saapad tunduvad saabastena soomlaste silmis ja sobivad ka liistult, võrreldes teiste saabastega, lääpas põhjamaisele jalale paremini. Kui vähegi kavatsed suusatada patrullsuuskadega, siis Nokia saabas on ainus mõistlik valik talvejalanõudeks - märkimisväärne eelis saabastele, mis on jäänud muutumatuks aastakümneteks. Suusatamiseks sobivad paremini tugevama tallaga Naali ja Tuura, millest viimane sobib ka igapäevasaapaks, välja arvatud suvekuumuses. Nokiad on kindlasti testi mehiseimad saapad, nendest on kujunenud tõeline Soome saabaste de facto standard. On ju üks rahvuslikke traditsioone võrgu laskmise jääavasse hulpima jäetud karvamüts ja üks Nokia Kontio kummik, mille sees on jõuludeks saadud kootud villane sokk...

Sievi Alaska on tehnoloogia vastase õudusunenägu, kuid sellele, kes on kõigepealt käinud jalad higiseks, või muul viisil teinud tööd mitmeid tunde ja seejärel peab jääma külma kätte pikemaks ajaks seisma - olgu see siis jääpüük, võrgu nõudmine, jahipukis passimine või midagi muud - see hindab kindlasti nende saabaste akutoitega soojendust.

Fliisvoodriga neopreensaabas MuckBoot esindab saabaste tulevikku. Hingavus ja suurepärane kasutusmugavus, selles on MuckBooti ülemvõim, võrreldes teiste testis osalenud saabastega mäekõrgune. Need on parimad saapad liikumiseks ja hingavatena säilitavad nad sooja kauem, kui mittehingavad kummist saapad, millesse niiskus paratamatult koguneb.

Saabas vastavalt kasutamisotstarbele


Nagu eespool juba öeldud, on testis osalenud saabastel palju selliseid üksikuid omadusi, mis teevad neist head saapad teatud otstarbeks. Nokial on see suusatamine, Kamikutel suurepärane lumelukk rohke lumega tingimustesse, Powerbootsidel uskumatu kergus ja Sievin Alaskal pikk paigal seismise võimalus tänu akusoojendusele. Aga lõppkokkuvõttes on MuckBoot Tay Sport siiski selge testivõitja.
avatar
Piibu
Admin


Vaata kasutaja profiili http://kalamola.forum.co.ee

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele