Nilsu tuunimine

Go down

Nilsu tuunimine

Postitamine  Piibu on Reede Apr 16, 2010 8:46 pm

15cm ja 18cm Invinsible tuunimine külma vee jaoks!


Vajalikud töövahendid:
Nilsu toorik, drell, 3-4mm puur, tinahaavlid, viil, näpitsad, epoksiidliim, värv ja lakk.

Töövahendid

Tööfaas 1:
Võta lant pakendist välja, eemalda konksud ja rõngad. Märgi mõlemale küljele aukude kohad, nii nagu on näha pildil. 15cm = 3-4 auku ja 18cm = 4-5 auku. Puuri augud.Soovi korral võid ka nii teha:

Augud

Tööfaas 2:
Puuri märgitud kohtadesse 3-4'ja haavli sügavused augud. Suru haavlid aukudesse (3-4tk/auk), näiteks väikese ristpeakruvikeerajaga või millegi sarnasega.

Haavlid auku

Tööfaas 3:
Liimi epoksiidliimiga, kuhu oled seganud sädelevat puru või värvi. vastavalt soovile(''võtulaik'' või häivytys). Täida augud üks külg korraga. Niimoodi imendub epoksiid aukudesse ühtlaselt. Samas võid katta ka landi silmad õhukese epoksiidi kihiga, et need maha ei kooruks .

Augud täis

Tööfaas 4:
Esiteks võid teha nii:
Viili landikeelelt "ülemäärane" maha, ehk siis küljeosa. Selline töötlus rahustab ujumist, eemaldab ujumistakistuse praktiliselt täielikult ja aitab sul landi mängule anda oma käekirja.

Või nii:
Kui tahad landile anda rohkem nn "omamängu", tuleb landikeelt soojendada keevas vees ja seejärel vastavalt vajadusele/maitsele allapoole väänata. Tervet lanti pole vaja vette kasta, piisab ainult keele kuumutamisest. Lisaks võid keelele veel veidi kumerust anda.
Kumerust saad keelele anda nii, kui kuumutatud keelt ja siis pigistadad kahe teelusika vahel!

Või siis nii;
Kinnitustraadi allapoole väänamine annab landile juurde veel lisamängu. Toimi nõnda siis, kui ei saa või ei taha landikeelt kuumutada. See meede annab landile liikumist juurde.

Keele tuunimineTööfaas 5:
Lihvi liim landi kehaga tasa, värvi oma maitse järgi ja lõpuks laki. Lase landil kuivada. Kinnita konksud tagasi landile.

Lihvitud Nilsu

Landi mäng:
Nii seadistatud originaalnilsu saab suhteliselt aeglase/olematu mängu, mis sobib kalamehele, kes tahab anda landile veidi oma käekirja(tööfaas 4.1). Või tugevamat mängu, kui sellist soovid. Nilsud on töödeldud suspideks või aeglaselt uppuvateks(sõltub algkaalust). Püügitehnikana kasutatakse tavalist kerimist koos tõmme-paus tehnikaga, nii et lant käiks küljelt küljele, oodates seda suurt.

Klassikaline tuuning
Nilsut võib veel tuunida ka klassikalisel moel. Ülemine nilsu on raskustatud suspiks lisades kaalu nii üles- kui allapoole. Alumise nilsu kaalu on suurendatud, lisades raskust ainult allapoole. Ülemisel nilsul on lisaks veel kinnitustraat väänatud alla. Alumisel nilsul on landikeel teise kraasi alla keertud, lõigatud ja pisut kumerust antud. Kinnitustraat on ujumisliigutuse võimendamiseks allapoole väänatud.
Ülemise landi konksud on Gamakatsu 2 x 2/0 ja alumisel eest tahapoole 1/0, 1, 1. Mõlemad töötavad ideaalselt.
-StobeAllikas: Suomen Haukiseura, Jari Kankare

avatar
Piibu
Admin


Vaata kasutaja profiili http://kalamola.forum.co.ee

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele